تبلیغات
چاکرا chakra - مراکز انرژی بدن انسان "چاکرا" و تشریح چاکرا های هفت گانه

مراکز انرژی بدن انسان "چاکرا" و تشریح چاکرا های هفت گانه

 

نوشته شده توسط:چاکرا چاکرا


مراکز انرژی بدن انسان "چاکرا" و تشریح چاکرا های هفت گانه

مراکز انرژی بدن انسان "چاکرا" و تشریح چاکرا های هفت گانه

در بدن مراكزى وجود دارد كه به این مراكز انرژى یا چاكرا مى گویند.  چاکرا كلمه ای سانسكریت به معنای چرخ است. چاکراها یا مراکز انرژی در حال چرخش، بخش های بسیار مهمی از کالبد انرژی هستند. همانند کالبد فیزیکی که از اعضای حیاتی و کم اهمیت تر تشکیل شده است، کالبد انرژی نیز دارای چاکراهای اصلی و فرعی و چاکراهای بسیار کوچک است. چاکراهای اصلی، مراکز انرژی در حال چرخش هستند که به طور معمول 3 تا 4 اینچ قطر دارند و اعضای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می کنند و به آنها انرژی می دهند. چاکراهای اصلی درست مانند نیروگاه هایی هستند که انرژی حیاتی را برای اعضای حیاتی و اصلی تامین می کنند. اگر این نیروگاهها به خوبی کار نکنند اعضای حیاتی ضعیف یا بیمار می شوند، زیرا برای درست کارکردن، انرژی حیاتی کافی ندارندقطر چاکراهای فرعی یک تا دو اینچ است و چاکراهای بسیار کوچک بخش های کم اهمیت تر کالبد جسمانی را کنترل کرده و به آنها انرژی می دهند. چاکراها در داخل کالبد فیزیکینفوذ می کنند و در ورای آن نیز امتداد می یابند. این چاکراها چند وظیفه مهم برعهده دارند:1) جذب، گوارش و توزیع پرانا در بخش های مختلف بدن بر عهده آنهاست.

2) کنترل، تقویت و مسئولیت درست کارکردن کالبد جسمانی و اعضای مختلف آن را برعهده دارند. غدد درون ریز به وسیله بعضی از چاکراهای اصلی تنظیم می شوند و انرژی می گیرند. با کنترل و دستکاری چاکراهای اصلی می توان غدد درون ریز را تحریک یا مهار کرد. تعداد زیادی از ناخوشی ها، تا حدودی ناشی از خوب کار نکردن چاکراها هستند.

3) بعضی از چاکراها مراکز استعدادهای روانی هستند. فعال سازی چاکراهای خاص ممکن است باعث توسعه یافتن استعدادهای روانی خاص شود. برای مثال چاکراهای کف دست برای فعال کردن، آسانترین و امن ترین چاکراها هستند. با فعال کردن چاکراهایی که در مرکز کف دستها قرار دارند فرد می تواند توانایی خود را در احساس کردن انرژی های لطیف، هاله درونی، هاله تندرستی و هاله بیرونی توسعه دهد. این کار با تمرکز کردن به سادگی انجام می شود.

بیمارى ها در اثر بسته شدن این مراكز انرژى پدید مى آیند. كانى ها و سنگ هاى باارزش قادر هستند تا این گرفتگى ها را از بین ببرند و انرژى حیاتى را به صورت منظم و باارزش در ما جارىكنندافرادى كه مدیتیشن یا تمركز مى كنند روى این نقاط آگاهى دارند و انرژى هاى درونى را از این نقاط بیرون داده و آزاد مى كنند.   طیفهاى رنگى در واقع همان رنگهاى نورى هفتگانه (رنگین كمان) هستند كه از نور سفید سرچشمه مى گیرند. رنگهاى نورى به صورت انرژى پایان ناپذیر در سطح كره زمین، كیهان و ماورا همیشه در ارتعاش هستند و به درون زمین نیز نفوذ مى كنند و انرژى هاى مثبت و لازم كیهانى را وارد بدن ما كرده و در ما تعادل و توازن لازم را ایجاد مى كنند. در این زمان است كه بیماریها از ما دور مى شوند.اما این که در چه ساعات یا روزهایى گرفتن این انرژى از سنگها مناسب تر است و اصلاً چه نوع سنگهایى روى ما تأثیرگذار هستند؟

به عقیده بسیاری از کارشناسان این كار منطق و عقل نمى طلبد، بلكه باید اشخاص دریچه هاى قلب خود را باز بگذارند و به خود این فرصت را بدهند تا آن خود برترشان سنگى را كه در یك لحظه بخصوص به آن احساس نیاز مى كنند، انتخاب كند. با اطمینان مى گویم كه این كار شدنى است و سنگ شما را انتخاب مى كند. اگر در این مورد شك دارید یا در مورد چند سنگ تردید مى كنید، آنها را در دستان خود قرار دهید، آنگاه متوجه خواهید شد كه با گرم شدن یكى از آنها، سنگ نسبت به شما واكنش مناسب نشان داده است.

که در این زمان باید سنگ را بشویید و آن را از ناخالصى ها پاك كنید. گاهى اوقات سنگى در اختیار شما قرار مى گیرد تا شما بتوانید از آن انرژى بگیرید. شاید این سنگ قبل از شما مورداستفاده شخصى بوده كه دچار بیمارى و ناراحتى خاص بوده است. این سنگ از نظر فیزیكى به شما آسیب نمى رساند، ولى امكان دارد كه افكار پریشان و انرژى منفى شخص قبلى را همراه داشته باشد و آن انرژى منفى شما را آزار دهد. بنابراین باید سنگها را پاك كرد.

آب، آتش، خاك و نمك دریا از عوامل پاك كننده سنگ هستند. شما مى توانید سنگ مورد نظرتان را در حدود 10 تا 20 ساعت در آب جارى قرار داده و تمیز كنید یا آن را داخل خاك بگذارید و سپس آن را بشویید. گاهى هم مى شود سنگ را روى شعله شمع قرار داد یا اینكه از نمك خشك دریا براى پاك كردن آن استفاده كرد.

پس از پاكسازى سنگ مى توانید به پشت دراز بكشید و آرامش بگیرید. مدت زمان مناسب معمولاً 15 دقیقه استبعد از اتمام این كار چند دقیقه در همان حالت باید باقى ماند. بعد سنگ را برداشته و به آرامى باید بلند شد، سنگ را شست، زیرا انرژى منفى و افكار پریشان كه به سنگمنتقل شده را تخلیه كرد. افراد بر حسب نیازشان مى توانند این كار را انجام دهندالبته یك نكته را هرگز نباید از یاد برد و آن اینكه این كار در مورد تمام سنگها صدق نمى كند، باید بعضى از سنگها را مستقیماً روى محل درد قرار داد. بعضى از آنها را در آب قرار داد و بعد آن را می نوشند

مراكز انرژى یا همان چاكراها در هفت منطقه از بدن در راستاى ستون فقرات از پایین ترین قسمت تا بالاى جمجمه سر قرار گرفته اند.

دو سیستم عمومی فیزیولوژی  در بدن شناخته شده است ،گردش خون و سیستم عصبی  توسط رگهای خونی در تمام بدن حتی زیر پوست ها جریان دارند و وظیفه شان سوخت و ساز  بدن و رساندن مواد غذائی و اکسیژن به سلول و اندامها و دفع گازکربنیک  و مواد زائدند . مرکز آن در  قلب است و به وسیله دو سیستم متفاوت سرخرگ و سیاهرگ وظیفه شان را انجام می دهند .سیستم عصبی نیز در همه جای بدن  منشعب شده اند . وظیفه شان تبادل پیامها و اطلاعات و هماهنگی کلیه اعمال عالی وجود ماست. مرکز آن در مغز قرار دارد و به وسیله طناب نخاعی در امتداد ستون فقرات و اعصاب دوگانه سمپاتیک و پاراسمپاتیک وظیفه اش را اعمال می نماید. این دو سیستم عمده به کمک کالبد شکافی پزشکی بخوبی شناخته شده اند .

وظیفه سیستم مراکز انرژی حفظ انرژی حیاتی در وجود ماست و مرکز آن در پائین ترین قسمت ستون فقرات قرار دارد. و به موازات ستون فقرات بالا می آید و تا انتهای سر دارای هفت میدان و مرکز است . این میدان های انرژی ، چاکرا (Chakra) نامیده می شود چاکراها مراکزی هستند که انرژی ها در آن جا مرکزیت می یابند و فعال کردن آنها خصوصیات متفاوتی را ظاهر می سازد. تمرینات و تکنیک هائی که می تواند این مراکز را فعال سازند متعدد و ویژه هستند و نیاز به کسب مهارت طی چند ماه تا چند سال است. توانائی و قدرت های حاصل از فعال شدن انرژی چاکراها ، کرامت یا سیدهی(sidhi)  نامیده می شود و به معنای قدرت های روحی است در پوستر و جدول فوق خصوصیات مراکز چاکراها بطور خلاصه فهرست شده است.Сialis
شنبه 20 مرداد 1397 10:09 ب.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy
reading your blog and I look forward to your
new updates.
Alfred
جمعه 17 آذر 1396 04:54 ق.ظ
Very soon this web page will be famous among all blogging and site-building viewers,
due to it's nice articles
Otis
جمعه 17 آذر 1396 04:37 ق.ظ
What's up mates, how is the whole thing, and what you want to say concerning this paragraph,
in my view its truly awesome for me.
cheap psychic readings
دوشنبه 20 شهریور 1396 11:01 ق.ظ
سلام با استفاده از وردپرس برای پلت فرم سایت شما؟
من به وبلاگ دیجیتال جدید هستم، اما من سعی می کنم شروع کنم و خودم را ایجاد کنم. آیا شما نیاز به دانش برنامه نویسی دارید؟
وبلاگ خود را بسازید؟ هر گونه کمک بسیار قدردانی خواهد شد
cheap telephone psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 09:47 ق.ظ
سلام! سوال سریع که کاملا موضوعی است آیا می دانید چگونه سایت خود را به صورت دوستانه بسازید؟
وب سایت من به نظر می رسد عجیب و غریب در هنگام مشاهده از iphone4 من.
من سعی می کنم یک قالب یا افزونه پیدا کنم که شاید بتواند این را تصحیح کند
موضوع. اگر پیشنهادی داری در میان بگذار. متشکرم!
private std screening
دوشنبه 20 شهریور 1396 06:17 ق.ظ
Hmm هر کس دیگری مشکلی با تصاویر در بارگذاری این وبلاگ دارد؟
من سعی می کنم بفهمم آیا مشکلی در پایان من هست یا اینکه این وبلاگ است.
از تمامی پیشنهادات به خوبی قدردانی خواهد شد.
cheap phone psychic reading
دوشنبه 20 شهریور 1396 05:44 ق.ظ
وای! من واقعا الگو / موضوع این را دارم
سایت اینترنتی. این ساده است، اما موثر است. بارها و بارها سخت است
این "تعادل کامل" بین قابلیت استفاده و ظاهر را دریافت کنید.
باید بگویم که شما یک کار فوق العاده با این کار انجام داده اید.
علاوه بر این، وبلاگ برای من در اینترنت اکسپلورر بسیار سریع است.
وبلاگ برجسته
std clinics near me
دوشنبه 20 شهریور 1396 05:35 ق.ظ
در حال حاضر به نظر می رسد مانند Movable Type پلت فرم وبلاگ مورد نظر است
در حال حاضر وجود دارد. (از آنچه که خوانده ام) است
آنچه که در بلاگ خود استفاده می کنید چیست؟
What do you do when your Achilles tendon hurts?
جمعه 17 شهریور 1396 06:40 ب.ظ
After looking over a handful of the blog articles on your
web page, I seriously appreciate your way of blogging.
I bookmarked it to my bookmark site list and will be checking back soon. Take a look at my website too and let me know your opinion.
chaturbate com token hack
چهارشنبه 15 شهریور 1396 04:34 ق.ظ
مقاله منحصر به فرد، کاملا چیزی است که من نیاز دارم.
chaturbatefreetokenshack.com
دوشنبه 13 شهریور 1396 04:04 ق.ظ
Thanks for the marvelous posting! I seriously
enjoyed reading it, you could be a great author.I will make certain to bookmark
your blog and will eventually come back at some point. I want to encourage continue your
great work, have a nice weekend!
http://emiliekristek.hatenablog.com/archive/2017/05/31
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:42 ب.ظ
Hey! This post could not be written any better!

Reading this post reminds me of my old room mate! He always kept chatting about this.
I will forward this article to him. Fairly certain he will have a good read.
Many thanks for sharing!
What do you do for a strained Achilles tendon?
شنبه 14 مرداد 1396 08:39 ق.ظ
We are a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your website offered us with valuable info to work on. You've performed an impressive
activity and our whole group will likely be grateful to you.
Sharon
سه شنبه 10 مرداد 1396 09:01 ب.ظ
If you would like to obtain a great deal from this post then you
have to apply these techniques to your won website.
Foot Problems
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:39 ق.ظ
Hello, I think your blog might be having internet browser compatibility issues.
Whenever I take a look at your blog in Safari, it looks fine however when opening
in I.E., it has some overlapping issues. I simply
wanted to provide you with a quick heads up!
Other than that, great website!
What causes pain in the Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 03:19 ب.ظ
Very good article! We are linking to this particularly great post on our website.
Keep up the great writing.
How do you treat a sore Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 12:05 ب.ظ
Hi there! I know this is kind of off-topic however I had to ask.

Does building a well-established blog like yours take a large amount of work?

I am completely new to writing a blog but I do write in my diary
on a daily basis. I'd like to start a blog so I can share my own experience and feelings
online. Please let me know if you have any kind of recommendations or tips for
brand new aspiring bloggers. Appreciate it!
http://annabellemarocco.hatenablog.com/
شنبه 7 مرداد 1396 11:04 ق.ظ
Wonderful beat ! I would like to apprentice whilst you amend
your site, how could i subscribe for a weblog web site? The account helped me
a appropriate deal. I had been tiny bit familiar of this your broadcast offered bright clear concept
Richie
جمعه 16 تیر 1396 07:48 ب.ظ
Howdy just wanted to give you a brief heads up and let you know a few
of the pictures aren't loading properly. I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different internet browsers and both show the same outcome.
std clinic near me
دوشنبه 5 تیر 1396 12:21 ق.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب
اصل آیا واقعا حل و فصل خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما موفق به من مؤمن متاسفانه تنها برای while.
من این کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات و
شما خواهد را خوب به کمک پر کسانی که معافیت.
در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام من خواهد بدون شک بود مجذوب.
home std test
یکشنبه 4 تیر 1396 09:18 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که
صدایی دلنشین اصل آیا نه نشستن کاملا با من پس
از برخی از زمان. جایی درون
پاراگراف شما در واقع موفق به من
مؤمن متاسفانه تنها برای بسیار در حالی که
کوتاه. من با این حال کردم مشکل
خود را با فراز در مفروضات
و شما ممکن است را خوب به پر همه کسانی شکاف.
اگر شما که می توانید انجام من می قطعا
تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
std testing centers
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:23 ق.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین در آغاز آیا واقعا حل و فصل بسیار خوب با
من پس از برخی از زمان. جایی در سراسر پاراگراف شما قادر به من مؤمن اما تنها برای while.
من این مشکل خود را با فراز در مفروضات و شما خواهد را سادگی به کمک
پر همه کسانی شکاف. اگر شما در واقع که می توانید انجام من را
قطعا بود تحت تاثیر قرار داد.
Willian
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 12:43 ق.ظ
you are really a good webmaster. The site loading pace is
amazing. It seems that you are doing any distinctive trick.
In addition, The contents are masterpiece. you've done a excellent process on this subject!
Mervin
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 07:01 ب.ظ
I couldn't resist commenting. Perfectly written!
Sue
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:47 ق.ظ
Hello! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any recommendations?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


چاکرا چیست؟ دوشنبه 23 خرداد 1390
وظایف چاکرا دوشنبه 23 خرداد 1390
چاکرا - wikipedia دوشنبه 23 خرداد 1390
گردش انرژی دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 4 دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 3 دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 2 دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 1 دوشنبه 23 خرداد 1390
مقدمه ای بر چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
درک چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
مبحث شناخت علائم رمزی چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی 4 دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی 3 دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی2 دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی 1 دوشنبه 23 خرداد 1390
تکامل خود به خود دوشنبه 23 خرداد 1390
کشف نقطه تکامل - ری کی دوشنبه 23 خرداد 1390
بیدار کردن چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
مقدمه ای برای پرانا دوشنبه 23 خرداد 1390
سیستم انرژی پرانیکی وبدنهای لطیف (هاله تابان) دوشنبه 23 خرداد 1390
تمرینات تائو دوشنبه 23 خرداد 1390
تکامل از طریق چاکرا ها دوشنبه 23 خرداد 1390
مراکز انرژی بدن انسان "چاکرا" و تشریح چاکرا های هفت گانه دوشنبه 23 خرداد 1390
انواع چاکراهای رایج (popular chakra model ) دوشنبه 23 خرداد 1390
هفت چاکرای اصلی دوشنبه 23 خرداد 1390
راههای قدرت بخشیدن به چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
تست چاکرا دوشنبه 23 خرداد 1390
لیست آخرین پستها