تبلیغات
چاکرا chakra - ری کی 2

ری کی 2

 

نوشته شده توسط:چاکرا چاکرا

                                                              


                                                                           


 


 


نوشتار‌ روی‌ کتیبه بنای‌ یادبود اوسویی بنیان گذار ریکی


آن کس که‌ سخت‌ مطالعه‌ می‌کند و با دقت‌ و پشتکار در بهبود بدن‌ و ذهن‌ می‌کوشد تا انسان‌ بهتری‌ شود را «انسانی‌ با روح‌ بزرگ‌» می‌نامند. «اساتید»‌ آنانند که‌ از آن‌ روح‌ بزرگ‌ برای‌ یک‌ هدف‌ اجتماعی‌، یعنی‌ آموزش‌ راه‌ صحیح‌ به‌ تعداد زیادی‌ از مردم‌ و انجام‌ کارهای‌ عام‌المنفعه‌ استفاده‌ می‌کنند. دکتر اوسویی‌ یکی‌ از این‌ اساتید بود، او ریکی‌ جهانی‌ (انرژی‌ جهانی) را در سطح وسیعی آموزش‌ داد. تعداد بسیاری‌ از مردم‌ از او می‌خواستند تا راه ‌بزرگ‌ ریکی‌ را به‌ آنها آموزش‌ داده‌ و آنان را شفا بخشد‌.


 


چگونگی پیدایش همسویی ریکی


منابع‌ مختلف‌ نشان میدهد که استاد اوسویی‌ در ابتدا فرآیند همسویی‌ مشخصی نداشته، و شاگردانش‌ توانایی‌ انجام‌ ریکی‌ را فقط‌ با گذراندن‌ زمانی‌ با استاد و با نیت‌ دریافت‌ این‌ توانائی‌ بدست‌ می‌آوردند و نیت‌ استاد نیزاین‌ بود که شاگردانش‌ ریکی‌ را دریافت‌ ‌دارند. بعد از گسترش‌ ریکی‌، این‌ شیوه‌ آموزش‌ شخصی‌ غیر عملی‌ می‌نمود، بنابراین‌ روند همسویی‌ ایجاد شد. نکته‌ جالب‌ توجه‌ این‌ است‌ که‌ آرجاوا پیتر نویسنده‌ کتاب‌ «آتش‌ ریکی‌» همسویی‌ ریکی‌ را از یکی‌ از اساتید وابسته‌ به‌ انجمن‌ اوسویی‌ ریکی‌ ریوهو گاکائی‌ دریافت‌ کرده‌ که‌ با آنچه‌ ما امروز در غرب‌ با آن‌ آشنا هستیم‌ کاملاً متفاوت‌ می‌باشد. استاد فقط‌ آوایی‌ شاعرانه‌ را در حالیکه‌ آرجاوا روبروی‌ او نشسته‌ بود ادا می‌کرده‌ و پس‌ از مدتی‌ آرجاوا نیروی‌ عظیم‌ انرژی‌ را در خود احساس‌ ‌کرده است.


ریکی بعد از اوسویی


بعد از فوت‌ استاد اوسویی‌، آقای‌ جی‌ اوشیدا به‌ عنوان‌ رئیس‌ انجمن‌ ریکی‌ به‌ جای‌ اوسویی‌ نشست. پس از آقای‌ اوشیدا، آقایان‌ لیچی‌ تاکتومی‌، یوشی‌ هارو واتانابه‌، تویوایچی‌ وانامی‌ و خانم‌ کیمیکو کویاما، جانشین‌ استاد اوسویی‌ شدند و در سال‌ 1998 آقای‌ کوندو به‌ ریاست‌ انجمن‌ نشست‌. علیرغم‌ آنچه‌ در غرب‌ گفته‌ شده‌ است‌، در مؤسسه ای که‌ استاد اوسویی‌ بنیان نهاد «صاحب‌ دودمان‌» یا «استاد اعظم‌» وجود ندارد واسامی ذکر شده دربالا مربوط به جانشینان رؤسای انجمن می باشد. 


 


مربیانی که توسط استاد اوسویی تربیت شده اندchujiro hayashi


شانزده‌ مربی‌ که‌ توسط‌ استاد اوسویی‌ به‌ استادی‌ رسیدند، توشیهیرو اگوچی‌، جوسابورو گویدا، لیچی‌ تاکتومی‌، تویوایچی‌ وانامی‌، یاشی‌ هارو واتانابه‌، کیزو اوگاوا، جی‌ اوشیدا و چوجیرو هایاشی‌ می‌باشند. علیرغم‌ یکی‌ از روایات‌ داستان‌ ریکی‌، آقای‌ چوجیرو هایاشی‌ جانشین‌ استاد اوسویی‌ نبوده‌، بلکه چون از این گروه جدا شده بود، ضمن ابداع سبک تازه ای در باب ریکی به نام Hayashi Shiki Reiki Ryoho مؤسسه ای شخصی را تأسیس نمود. او تمام درمانهایش را به دقت ثبت می نمود و سبک اختصاصی خود را که شامل وضعیتهای ویژه دست برای درمان بیماریهای خاصی بود، ابداع نمود و جزوه‌ای‌ نیز برای‌ کلاسش‌ چاپ‌ کرد. ( نسخه‌ ترجمه‌ شده‌ این‌ جزوه‌ در آرشیو مرکز بین المللی آموزش ریکی  "ICRT"موجود می‌باشد.) او ریکی‌ را تمرین‌ و تدریس‌ می‌کرد و بسیاری‌ از شاگردانش ریکی‌ را در مقابل‌ کار در کلینیک‌ او دریافت‌ داشته‌اند. خانم‌ تاکاتا از مهمترین استادان ریکی که آن را به غرب معرفی نمود، در سال‌ 1935 به‌ این‌ کلینیک‌ هدایت‌ شد.


 


هاوایو تاکاتاhawayo takata


خانم تاکاتا در 24 دسامبر سال‌ 1900 میلادی در جزیرة‌ کاوائی‌ در هاوایی‌ متولد شد. والدین‌ او از مهاجرین‌ ژاپنی‌ بودند و در مزارع‌ نیشکر کار می‌کرد. او با حسابدار مزرعه‌ای‌ که‌ در آن‌ کار می‌کرد، ازدواج‌ نمود. نامش‌ ساچی‌ تاکاتا بود و آنها دو فرزند دختر داشتند. در اکتبر 1930 ساچی‌ تاکاتا در سن‌ 34 سالگی‌ درگذشت‌. لذا مجبور بود با انجام کار طاقت فرسا در مزارع نیشکر، دو فرزند خود را بزرگ کند و مدت‌ بسیار کمی را استراحت کند. پس از 5 سال کار سخت، نهایتاً دچار بیماری ریوی، دردهای شکمی و ضعف اعصاب شد. چندی‌ بعد یکی‌ از خواهرانش‌ درگذشت‌ و بعهده‌ خانم‌ هاوایو بود که‌ به‌ ژاپن‌ سفر کرده‌ و این‌ خبر را به‌ پدر و مادرش‌ که‌ در آنجا ساکن‌ بودند، بدهد. خانم‌ تاکاتا بعد از اینکه‌ خبر فوت‌ خواهرش‌ را به‌ والدین‌ خود داد روانه‌ بیمارستان‌ شد و در آنجا تشخیص‌ دادند که‌ او یک‌ غده‌، سنگ‌ کیسه‌ صفرا، آپاندیس‌ و آسم‌ دارد و باید برای‌ جراحی‌ آماده‌ شود، ولی‌ او انتخاب‌ کرد که‌ به‌ جای‌ آن‌ به‌ کلینیک‌ دکتر هایاشی‌ مراجعه‌ کند. خانم‌ تاکاتا از تشخیص‌ کارورزان‌ ریکی‌ در کلینیک‌ که‌ بسیار نزدیک‌ به‌ اظهار نظر پزشکان‌ بیمارستان‌ بود تحت‌ تأثیر قرار گرفت‌. او شروع‌ به‌ گرفتن‌ درمان‌ کرد. دو درمانگر هر روز بر روی‌ او کار می‌کردند. خانم‌ تاکاتا بطور چشمگیری‌ بهتر شد و در مدت‌ چهار ماه‌ کاملاً شفا یافت بطوریکه آزمایشات بیمارستان نیز آنرا اثبات نمود. او که از این موضوع بسیار خوشحال بود، تصمیم گرفت با یادگیری ریکی، سلامت بازیافتة خود را در بازگشت به هاوایی، حفظ نماید. لذا در بهار 1936 مرحلة Shoden را از دکتر هایاشی دریافت نمود. سپس به مدت یک سال در کلینیک دکتر هایاشی کار کرد و در نهایت به دریافت درجة Okoden نائل شد. خانم‌ تاکاتا در سال‌ 1937 به‌ هاوایی‌ بازگشت و چندی‌ بعد دکتر هایاشی‌ و دخترش‌ برای‌ کمک‌ به‌ برپائی‌ ریکی‌ در آنجا به‌ او ملحق‌ شدند، خانم تاکاتا و دکتر هایاشی ضمن سفر به مناطق مختلف هاوایی، با برگزاری سمینارهایی، به آموزش ریکی و همسوئی داوطلبین پرداختند. نهایتاً در تاریخ 21 فوریة سال 1938، خانم تاکاتا توسط دکتر هایاشی همسوئی مرحلة Shinpiden را دریافت نمود و دکتر هایاشی اعلام ‌کرد که ‌خانم تاکاتا یکی‌ازسیزده‌استادی‌است‌ که‌توسط‌اوآموزش‌ دیده‌اند ؛ خانم تاکاتا، دو کلینیک مجزا در هاوایی راه اندازی کرد تا به درمان بیماران و نیز آموزش مرحلة Okuden که توسط ایشان مرحلة ریکی 2 نام گرفت بپردازد. به تدریج، خانم تاکاتا در زمینة شفابخشی صاحب نام شد و نه تنها در سراسر آمریکا، بلکه به بسیاری از کشورهای دنیا سفر نمود تا به درمان و آموزش بپردازد.


از سال 1970، وی آموزش مرحلة Shinpiden- که در سیستم آموزشی خانم تاکاتا به مرحلة استادی اطلاق می شد- در قالب دوره ای دو روزه طی یک آخر هفته آغاز کرد و هزینه ای که برای آموزش این مرحله در نظر گرفته بود، معادل 10000 دلار بود. این‌ شهریه‌ در سیستم‌ اوسویی‌ نبود و خانم‌ تاکاتا این‌ شهریه‌ را قرار داد چون این‌ را راهی‌ برای‌ ادای‌ احترام‌ به‌ ریکی‌ می‌دانست‌. او می‌گفت‌ کسی‌ بدون ‌شهریه‌ آموزش‌ و یا درمان‌ را نمی‌گیرد و همیشه‌ باید پولی‌ یا چیزی‌ به‌ عنوان برگشت‌ انرژی‌ دریافت‌ کرد و همچنین‌ باید از یک‌ استاد ریکی‌آموخت‌ و تا پایان‌ زندگی‌ باید با همان‌ استاد ماند. بعلاوه او هیچگاه‌ به‌ شاگردانش‌ اجازه‌ نمی‌داد که‌ نواری‌ تهیه‌ کنند و یا از مطالب‌ و سمبلهای کلاس‌ یادداشت‌ یا نسخه بردارند و تمامی‌ اینها باید به‌ حافظه‌ سپرده‌ می شد.


به عقیدة برخی از صاحب نظران، دریافت چنین هزینه ای توسط ایشان نتیجه ای بسیار سودمند به دنبال داشته زیرا باعث شد تعالیم ریکی با احترام و احساس مسئولیت پذیری بیشتری به 22 استاد ریکی که توسط خانم تاکاتا تعلیم داده شدند، انتقال داده شود. گروهی دیگر معتقدند چنین هزینة سنگینی در طی دوره ای چندین ساله منجر به عدم گسترش سریع دانش ریکی در میان مردم شد. به هر حال به نظر می رسد زحمات خانم تاکاتا در زمینة آموزش ریکی و آنچه که ایشان در آن زمان مناسب تشخیص داده اند تأثیر مفید خود را برجای گذاشته و همچنان به فراگیر شدن آموزه های ریکی در سراسر جهان کمک شایانی نموده است و به هر تقدیر، اقدامات خانم تاکاتا همواره مورد احترام کلیة دانش آموختگان و معلمین ریکی بوده و هست.


 


ریکی‌ بعد از خانم‌ تاکاتا


بعد از درگذشت‌ خانم‌ تاکاتا در یازدهم دسامبر 1980، برخی از شاگردان بر جای مانده از آن استاد مرحوم (نظیر ایریس‌ ایشی‌ کورا) با پیروی از حس شهودی و راهنمایی درونی خود نه تنها از سخت گیری های استاد تاکاتا در زمینة آموزش ریکی (نظیر ممنوعیت یادداشت برداری و یا ضبط تعالیم شفاهی معلم ریکی بر روی نوار کاست) بلکه از شهریة مرحلة استادی نیز تا حد قابل توجهی کاستند. به این ترتیب، جوهرة تعالیم استاد میکائو اوسوئی مبنی بر این که تعالیم ریکی باید با قلبی گشوده و برای عموم آموزش داده شود در زمانی که لازم بود تا دانش و برکات ریکی در دسترس تعداد بیشماری از انسانها قرار گیرد، به تحقق پیوست و باارزانتر شدن‌ شهریه‌ کلاس‌ها، ریکی‌ سریعاً توسعه‌ یافت‌ و به‌ سراسرجهان رسید در حال‌ حاضر حداقل‌ دویست‌ هزار استاد ریکی‌ و بیش‌ از یک‌ میلیون‌ شفاگر در سراسرجهان وجود دارند و این‌ تعداد رو به‌ افزایش‌ است.


یکی از خصوصیات بارز فرهنگ غربی، احساس نیاز به تأثیر گذاری در مکاتب معنوی مشرق زمین برای به روز نمودن، قدرتمند تر کردن و خلاصه، ساده تر کردن تعالیم است. پس از دهة 80 میلادی، همزمان با دسترسی آسان تر به ریکی در غرب، سیستم ریکی نیز از این تأثیر مبری نماند. برخی از معلمین ریکی در اروپا و آمریکا به منظور مطابقت دادن ریکی با شرایط خاص زندگی مدرن، سمبلها و تکنیکهای جدیدی برای درمان و همسوئی به ریکی اضافه نمودند. آنها بر این باور بودند که گرچه ارتعاش و احساس حاصله از چنین مداخلاتی، تا حدی متفاوت از احساس ریکی اصلی است، اما با توجه به اینکه از یک سو تأثیرات بدست آمده در افراد همچنان مشابه روش اصلی یا در مواردی حتی مؤثرتر و قدرتمند تر از آن گزارش شده و از سوی دیگر کلیة انواع شفا بخشی و درمانهای معنوی از یک منشأ واحد سرچشمه می گیرند، می توان سبکهای دیگری به سبک اصلی ریکی افزود. از جمله ادعاهای این معلمین ریکی در مورد تأثیرات سبکهای متفرقه مورد نظر، میتوان به کاهش مؤثر تر درد، شفا در سطوح عمیق تر، اتصال بیشتر با انرژی زمین و افزایش بیشتر خلاقیت و آرامش اشاره کرد.


بسیاری از صاحب نظران، به دور از هرگونه تعصب، معتقدند آشنا بودن با سایر سبکها و تکنیکهای اضافی ریکی در صورت پایبندی به اصول اولیه ریکی و ادای احترام به سبک استاد اسوئی، قابل تشبیه به برخورداری از ابزارهای بیشتر برای انجام تعمیرات توسط یک تعمیر کار است. به عبارت دیگر، می توان در صورت لزوم، با استفاده از سمبلها روشهای درمانی و مراقبه های موجود در سبکهای مختلف ریکی، از فواید جانبی آنها بهره مند شد.


در حال حاضر بیش از 30 سبک ریکی در دنیا آموزش داده می شود که هر کدام پیروان و علاقه مندان خاص خود را دارد و صرفنظر از اصالت یا ریشه های آشکار و غیر آشکار آنها، به هدف مشترکی می پردازند. یکی از نخستین تکنیکهای ابداعی ریکی در سال 1984 توسط اتل لومباردی (Ethel Lombardi) یکی از اساتید تعلیم یافته از خانم تاکاتا مطرح شد، ماریل (Mari el) نام دارد. از سایر روشها می توان به برخی که معروف تر و شناخته تر هستند اشاره نمود: (تکنیک پرتو تابی، راکو کی، ریکی تبتی، کارونا ریکی، ریکی رنگین کمان، ریکی عصر طلائی، ریکی جین کی دو، ریکی ژاپنی ساتیا، مِن چو ریکی، ساکو ریکی، ریکی ستاره آبی).


در نهایت می توان گفت آموزشهای ریکی صرف نظر از نوع سبک، باید دارای چهار خصوصیت اساسی باشد:


1- قابلیت اجرای ریکی از طریق دریافت همسوئی از یک استاد ریکی در فرد ایجاد می شود و نمی توان آنرا تنها با گذر زمان و از راه تمرین و مراقبه کسب نمود.


2- تمامی سبکهای ریکی به صورت میراثی در طول نسلها امتداد یافته اند به این معنی که از زمان استاد اسوئی تا کنون، سینه به سینه توسط همسوئی از استاد به شاگرد وی منتقل شده است.


3- در ریکی فرد نیازی به استفاده از ذهن خود برای هدایت انرژی ندارد بلکه انرژی ریکی توسط آگاهی و شعوری والاتر از آگاهی و ادراک فردی هدایت می شود و کیفیت و نوع ارتعاشات مورد نیاز برای هر موقعیت یا بیماری به میزان مورد نیاز تنظیم شده و در اختیار قرار می گیرد.


4- ریکی فاقد هرگونه عارضه ای است.


 Buy generic cialis
جمعه 16 آذر 1397 07:26 ق.ظ

You actually stated it superbly.
cialis for sale in europa brand cialis generic cialis rezeptfrei cialis australia org buy cialis sample pack sialis cialis great britain cialis canada on line cialis 5 mg scheda tecnica ou trouver cialis sur le net
Cialis prices
پنجشنبه 15 آذر 1397 12:17 ب.ظ

Cheers. Plenty of write ups!

cialis alternative acheter cialis meilleur pri cialis tadalafil we use it 50 mg cialis dose wow cialis 20 cialis generico cialis coupons printable when will generic cialis be available cialis generico online cialis generique 5 mg
buy cialis online cheap
چهارشنبه 14 آذر 1397 04:11 ب.ظ

You said it nicely..
preis cialis 20mg schweiz tadalafil 20mg cialis savings card cialis 30 day sample cialis tablets australia when will generic cialis be available cialis 20mg costo in farmacia cialis we choice cialis pfizer india free generic cialis
Generic cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 03:54 ق.ظ

Regards! A lot of facts!

buying cialis overnight cialis 20mg preis cf cialis 5 mg schweiz the best choice cialis woman cialis ahumada generic cialis pro acheter cialis meilleur pri tadalafil 20 mg 40 mg cialis what if i take cialis mit grapefruitsaft
buy cialis delhi
سه شنبه 13 آذر 1397 04:48 ب.ظ

Cheers! Quite a lot of tips!

cialis cipla best buy cialis 50 mg soft tab prezzo di cialis in bulgaria buy cialis sample pack bulk cialis cialis pills price each tadalafil generic how to buy cialis online usa cialis prezzo al pubblico generic low dose cialis
buy cialis uk
سه شنبه 13 آذر 1397 05:28 ق.ظ

You've made your point!
side effects of cialis generic cialis 20mg tablets cialis generique 5 mg generic cialis levitra cialis daily reviews buy cialis online cheapest no prescription cialis cheap cialis arginine interactio generic cialis 20mg uk cialis tablets
Online cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 05:23 ب.ظ

Kudos, Helpful information!
cialis dosage amounts walgreens price for cialis cialis great britain cialis 5 mg effetti collateral costo in farmacia cialis cialis for sale cialis australian price cialis 10 doctissimo american pharmacy cialis cialis dosage recommendations
buy tadalafil online
دوشنبه 12 آذر 1397 05:10 ق.ظ

Thanks. Good information!
cialis dosage cialis pills boards cialis free trial il cialis quanto costa cialis 100mg suppliers buy name brand cialis on line price cialis wal mart pharmacy generic cialis in vietnam cialis venta a domicilio warnings for cialis
buy cialis delhi
یکشنبه 11 آذر 1397 04:48 ب.ظ

Kudos, Lots of posts!

cialis generico postepay precios de cialis generico generic cialis tadalafil viagra cialis levitra we choice cialis pfizer india cialis free trial dose size of cialis click here take cialis cipla cialis online price cialis wal mart pharmacy
Buy cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 04:46 ق.ظ

Seriously a lot of good knowledge!
buy generic cialis trusted tabled cialis softabs buy cialis online buy online cialis 5mg preis cialis 20mg schweiz we recommend cialis best buy cialis tablets cialis mit grapefruitsaft safe site to buy cialis online when will generic cialis be available
buy cialis online without a prescription
شنبه 10 آذر 1397 05:22 ب.ظ

Thanks a lot. I appreciate it.
click now buy cialis brand cialis 20 mg cost cialis soft tabs for sale where cheapest cialis cialis official site cialis kamagra levitra enter site very cheap cialis cialis et insomni only now cialis 20 mg female cialis no prescription
Cialis pills
شنبه 10 آذر 1397 04:22 ق.ظ

Lovely data. Cheers.
generic for cialis cialis uk next day rezeptfrei cialis apotheke cialis para que sirve interactions for cialis tadalafil 20mg where cheapest cialis venta cialis en espaa cipla cialis online cialis e hiv
buy cialis online without a prescription
جمعه 9 آذر 1397 05:07 ب.ظ

Really all kinds of good material!
cialis kaufen generic cialis at walmart cialis patentablauf in deutschland prezzo di cialis in bulgaria viagra vs cialis safe site to buy cialis online look here cialis cheap canada cialis 5 mg buy cialis canadian drugs cialis daily dose generic
buy cialis usa
جمعه 9 آذر 1397 05:21 ق.ظ

Kudos, Helpful stuff!
look here cialis order on line cialis en mexico precio generico cialis mexico prices for cialis 50mg best generic drugs cialis tadalafil 20mg cialis pills boards generic for cialis cialis lowest price buying cialis on internet
buy cheap cialis coupon
پنجشنبه 8 آذر 1397 06:01 ب.ظ

Thanks a lot! Numerous tips.

comprar cialis navarr generic low dose cialis india cialis 100mg cost tadalafil 20 mg we use it cialis online store cialis coupon rezeptfrei cialis apotheke cialis tablets australia cialis qualitat bulk cialis
Buy generic cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 06:10 ق.ظ

Really a good deal of very good data.
price cialis best purchase once a day cialis buy cialis online cheapest cialis generico en mexico cialis tablets cialis savings card cialis wir preise cialis efficacit we like it cialis price cialis savings card
buy cheap cialis coupon
چهارشنبه 7 آذر 1397 05:12 ب.ظ

Position certainly utilized.!
only now cialis 20 mg trusted tabled cialis softabs we like it safe cheap cialis cialis without a doctor's prescription cialis sans ordonnance buy cialis online cheapest cialis uk cialis 05 buying cialis in colombia order cialis from india
buy generic cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 05:35 ق.ظ

Very good advice. Thank you.
cialis kaufen bankberweisung tesco price cialis american pharmacy cialis cialis dose 30mg callus cialis online cialis baratos compran uk cialis 5mg comprar cialis navarr cialis 5 mg schweiz
vardenafil 20mg
جمعه 20 مهر 1397 11:13 ق.ظ

Very good postings, Thanks!
generic levitra buy levitra 20 mg buy levitra 10mg levitra 20 mg bayer prezzo buy levitra generic levitra without a doctor prescription levitra levitra without a doctor prescription levitra 20mg levitra 10 mg kopen
Cialis canada
سه شنبه 10 مهر 1397 08:21 ب.ظ

Effectively voiced of course. .
cialis online look here cialis order on line where to buy cialis in ontario cialis 5 mg buy cialis 20 mg cut in half cialis 30 day sample rezeptfrei cialis apotheke cialis coupons generic cialis 20mg tablets cialis alternative
buy generic cialis
یکشنبه 8 مهر 1397 08:42 ب.ظ

Nicely put, With thanks.
callus cialis rckenschmerzen cialis baratos compran uk buy cialis cheap 10 mg price cialis wal mart pharmacy how to purchase cialis on line buying cialis in colombia prescription doctor cialis buy cialis cheap 10 mg canadian drugs generic cialis
canada pharmacies online prescriptions
یکشنبه 1 مهر 1397 02:07 ق.ظ

Perfectly voiced of course! !
canadian drugstore canadian medications, liraglutide trusted pharmacy canada canada medications cheap viagra canadiense northwest pharmacies in canada canadian rx canadian drug store pharmacy most reliable canadian online pharmacies
cialisvbuy.com
سه شنبه 27 شهریور 1397 11:16 ب.ظ

Wonderful content, Many thanks!
order a sample of cialis cialis for daily use buy cialis online nz cialis 20 mg best price free cialis cialis pills boards cialis prices cialis prezzo in linea basso cialis canadian drugs cialis canadian drugs
http://eddrugsgeneric.com/
پنجشنبه 15 شهریور 1397 03:03 ب.ظ

Thank you. I enjoy this.
are there generic cialis cialis prezzo di mercato cialis generico en mexico cialis 50 mg soft tab compare prices cialis uk cialis tadalafil online prezzo di cialis in bulgaria fast cialis online cialis online holland cialis official site
where can i buy cheap viagra online
سه شنبه 13 شهریور 1397 09:44 ق.ظ

Kudos. I like this!
sildenafil sildenafil cheap generic viagra online buy viagra australia viagra tablets online buy viagra online forum canadian viagra online viagra online where to buy viagra over the counter buy viagra south africa order viagra online with prescription
http://cialissy.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 08:12 ق.ظ

You said that effectively.
cialis 50 mg soft tab generic cialis pill online when will generic cialis be available buying cialis overnight tadalafil 20 mg cialis 50 mg soft tab online prescriptions cialis free cialis buy online cialis 5mg cialis sans ordonnance
cialisbuys.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 05:07 ب.ظ

Thanks a lot, Numerous content!

american pharmacy cialis costo in farmacia cialis pastillas cialis y alcoho cialis et insomni opinioni cialis generico brand cialis nl tadalafilo cialis 10mg prix pharmaci only now cialis for sale in us buy name brand cialis on line
http://viabiovit.com/canadese-apotheek-apotheek.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 06:04 ق.ظ

Nicely put, Regards.
buy generic sildenafil online online generic viagra pharmacy buy viagra online forum where can i buy sildenafil online buy viagra 100mg where to buy viagra pills buy viagra forum sildenafil or viagra uk pharmacy online viagra how to buy viagra online without prescription
Jana
سه شنبه 12 تیر 1397 08:53 ب.ظ
It's aan awesome article іn favor of all the internet uѕers; tһey ѡill tɑke
advantage fr᧐m іt Ӏ am ѕure.
Globalplus
سه شنبه 12 تیر 1397 12:28 ق.ظ
Appreciation t᧐ my father whо statedd to mе аbout thіs weblog, thiѕ weblog іs really awesome.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30


چاکرا چیست؟ دوشنبه 23 خرداد 1390
وظایف چاکرا دوشنبه 23 خرداد 1390
چاکرا - wikipedia دوشنبه 23 خرداد 1390
گردش انرژی دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 4 دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 3 دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 2 دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 1 دوشنبه 23 خرداد 1390
مقدمه ای بر چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
درک چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
مبحث شناخت علائم رمزی چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی 4 دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی 3 دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی2 دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی 1 دوشنبه 23 خرداد 1390
تکامل خود به خود دوشنبه 23 خرداد 1390
کشف نقطه تکامل - ری کی دوشنبه 23 خرداد 1390
بیدار کردن چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
مقدمه ای برای پرانا دوشنبه 23 خرداد 1390
سیستم انرژی پرانیکی وبدنهای لطیف (هاله تابان) دوشنبه 23 خرداد 1390
تمرینات تائو دوشنبه 23 خرداد 1390
تکامل از طریق چاکرا ها دوشنبه 23 خرداد 1390
مراکز انرژی بدن انسان "چاکرا" و تشریح چاکرا های هفت گانه دوشنبه 23 خرداد 1390
انواع چاکراهای رایج (popular chakra model ) دوشنبه 23 خرداد 1390
هفت چاکرای اصلی دوشنبه 23 خرداد 1390
راههای قدرت بخشیدن به چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
تست چاکرا دوشنبه 23 خرداد 1390
لیست آخرین پستها