تبلیغات
چاکرا chakra - ری کی 1

ری کی 1

 

نوشته شده توسط:چاکرا چاکرا


معنای لغوی ریکی


ریکی یک واژة ژاپنی است که از دو بخش ری و کی تشکیل شده است. از آنجایی که در زبان ژاپنی صدای «ر» وجود ندارد، این واژه به صورت «لیکی» تلفظ می شود. ری به معنی روح خدا و کی به معنی نیروی حیات است. ری به ذات و ماهیت همه موجودات زنده و غیر زنده در جهان نیز گفته می شود و از نظر معنوی، انرژی است جهانی و هدایت شده. ری همان روح متعالی است که ما آن را خدا می نامیم. آن میدان پاک و شعور خلاقی است که همة موجودات و کل هستی را پدید آورده است. همان انرژی جهانی است که هنگام درمان به طور متمرکز در دستها جریان دارد. کی، خودآگاهی بدن انسان و انرژی نیروی حیات است. این نیروی حیات در فرهنگهای گوناگون به نامهای پرانا، مانا، اِلان ویتال و کا نیز خوانده می شود. لازمة اینکه یک انسان از تندرستی کامل برخوردار باشد، این است که یک جریان آزاد کی در تمام قسمتهای جسم، ذهن و روح جریان داشته باشد. ریکی توسط دکتر اوسویی دوباره کشف شد.  


 


دکتر میکائو اوسویی‌


 دکتر اسوییدکتر میکائو اوسویی‌ یا همانطوری که توسط‌ شاگردانش‌ در ژاپن‌ نامیده‌ می‌شود، استاد اوسویی‌ در 15 اوت‌ 1865 در روستای‌ یاگو در بخش‌ یاماگاتا در استان‌ گیفوی‌ ژاپن‌ متولد شد. نام‌ جدش‌ تسونتان‌ چیبا، نام‌ پدر او اوزیمون‌ و نام‌ خانوادگی‌ مادرش‌ کاوایی‌ بود بنظر می‌رسد که‌ او در چهارده سالگی‌ وارد یک‌ مدرسه‌ بودایی‌ تندائی‌ نزدیک‌ کوه‌ کوراما «کوه‌ زین‌ اسب‌» شد. او همچنین‌ کیکو یا روش‌ ژاپنی‌ چی‌ کونگ‌ را که‌ یک‌ نظام‌ تندرستی‌ و شفابخشی‌ بر اساس‌ گسترش‌ و استفاده‌ از انرژی‌ حیات‌ می‌باشد آموخت‌. در این روش، فرد ابتدا می بایست تمریناتی برای ایجاد و افزایش انرژی انجام می داد و بعد آنرا به دیگری منتقل می کرد، لذا درمانگر در این روش مستعد افت انرژی بود. لذا او از همان زمان در فکر و جستجوی روش دیگری بود که بدون کاستن از انرژی خود بتواند به دیگران انرژی دهد.


دکتر اسویی همواره در طلب علم (پزشکی، روانشناسی، ادیان، علوم معنوی، ...) بود و در این راه در کشورهای ژاپن، چین و اروپا در قالب یک راهب بودایی سفر می کرد. و در همین زمان به لطف توان ماورائی که در ذات خود داشت، توانست به گروه متافیزیکی Rei Jyutu Ka بپیوندد.


او به علت هوش و استعداد بسیار و پشتکار فراوان، به مقام های وزارت بهداشت و رفاه عمومی و همینطور شهردار توکیو منصوب شد و متعاقباً به علت ارتباطاتی که در این پستها با افراد قدرتمند برقرار کرد، تبدیل به یک تاجر موفق شد. تا مدتی، تجارت او رونق داشت تا اینکه در سال 1914 وضع دگرگون شد و با تکیه بر زمینه های معنوی خود، تصمیم گرفت کار را ترک کرده و به یک راهب بودایی مبدل گردد. سپس به کوه کوراما (جایی که دوره آموزشی‌ 21 روزه‌ای‌ به‌ نام‌ ایسیوگو از سوی‌ معبد بودایی تندائی‌ سازمان‌ داده شده‌ بود) بازگشت تا زندگی معنوی را دوباره از سر گیرد. در آنجا تصمیم گرفت در زیر جریان کوچکی از آب به مدت 21 روز به مراقبه بپردازد تا با فعال شدن چاکرای تاجی، به پاسخ سؤال خود یعنی یافتن روش ایده آل شفا بخشی برسد. در پایان این مراقبه در ماه مارس سال 1992، نور عظیمی به تاج سر او وارد شد و به این ترتیب توسط انرژی و آگاهی ریکی همسو گردید. در این زمان آگاهی او تحولی شگرف پیدا کرد و دریافت که همان روش شفابخشی مورد نظر خود را که سالها در جستجوی آن بوده، یافته است.


                           kurama2         kurama1


او در ابتدا درمان را بر روی خود و سپس افراد خانواده اش آغاز کرد. آنگاه در ماه آوریل سال 1922 به توکیو نقل مکان نمود و یک جامعه شفابخشی ریکی به نام (Usui Reiki Ryoho Gakkai) را پایه گذاری کرد. او همچنین درمانگاهی در Harajuku در نزدیکی معبد معروف Meiji در مرکز توکیو تأسیس نمود و در آنجا به درمان بیماران و آموزش ریکی پرداخت.


دوره های آموزشی ریکی استاد اسوئی به 6 مرحله تقسیم می شد (که از 6 شروع و به 1 ختم می شد یعنی بر عکس آنچه در اغرب نامگذاری می شود. بعدها خانم تاکاتا، مراحل چهارگانه اول یعنی 6 تا 3 را تحت عنوان ریکی 1 ادغام نمود و لذا در مرحلة اول ریکی، چهار همسویی (Attunement) انجام می شد.


مراحل ششگانه آموزش ریکی توسط دکتر اسوئی عبارت بود از:


چهار مرحلة اول یا مراحل ابتدایی:


مرحله اول، شودن نامیده می شد که‌ به‌ چهار سطح‌ تقسیم‌ می‌گردید: روکوتو، گوتو، یان‌ توسان‌ تو


مرحلة پنجم: آموزش باطنی Okuden (Inner teaching) نامیده می شد و دو سطح‌ داشت:


  Okuden zenki


Okuden koki


مرحلة ششم: آموزش اسرار یا آموزش حرفه ای Shinpiden (Mystery Teaching) نامیده می شد که ما آنرا سطح‌ استادی‌ می‌نامیم‌. این‌ سطح‌ شامل‌ شی‌ هان‌ کاکو (دستیار مدرس‌) و شی‌ هان‌ (مدرس‌ ارجمند) می‌باشد.


دکتر اسوئی به مرحلة آخر ریکی نام استادی (Mastery) نداد چرا که دانشجوی ریکی در مرحلة آخر لزوماً به اشراق نرسیده است. اما اگر خانم تاکاتا نام استادی را برای این مرحله قائل نمی شد، به احتمال بسیار ریکی نمی توانست اینگونه در غرب گسترش یابد خصوصاً در دهة 70 و 80 میلادی که تمایلات مربوط به نفس (ego) در غرب بالا بود.


درمان و آموزش در کلینیک دکتر اسوئی ادامه داشت تا اینکه در سال 1923 به دنبال زلزلة بزرگ کانتو، بیش از 14000 نفر کشته شدند و تعداد زیادی آواره برجای ماند. هزاران زخمی و مجروح و معلول در توکیو پراکنده شده بودند و همگی آنها از لحاظ روانی دچار صدمة شدیدی بودند. به همین خاطر، دکتر اسوئی و شاگردانش بطور شبانه روزی فعالیت داشتند تا بتوانند هرچه بیشتر به مردم یاری برسانند.


دکتر اسوئی در سال 1925، کلینیک بسیار بزرگتری در شهر توکیو تأسیس نمود و سپس برای گسترش آگاهی ریکی به سراسر ژاپن سفر نمود. او معتقد بود ریکی نباید منحصر به گروه خاصی باشد بلکه چون راهی برای تجربة الوهیت است، همة انسانها باید از آن بهره مند باشند تا دنیای بهتری لبریز از صلح و سلامت و آرامش داشته باشیم. با همین آرمان، دکتر اسوئی در طی سالهای پس از زلزله، بالغ بر 2000 دانشجوی ریکی و 16 معلم ریکی تربیت کرد.


دکتر اسوئی سرانجام در روز نهم مارس سال 1926 در حین تدریس ریکی در فوکویاما، بعلت سکته مغزی درگذشت.


پس از فوت دکتر اسوئی، جانشین ایشان آقای جوزابورو اوشیدا (Juzaburo Ushida) و شاگردان آن استاد بزرگوار، سنگ مزاری را که فرازهایی از زندگی و خدمات دکتر اسوئی بر آن حک شده است، در محل به خاک سپاری وی مستقر نمودند.
bushcraft knives 2018
شنبه 17 آذر 1397 11:29 ب.ظ
Ꮯon: The knife's handle and sheath feel sub-par.
clash royale free gems
چهارشنبه 18 بهمن 1396 12:54 ق.ظ
اول از همه می خواهم بلاگی فوق العاده بگویم!

من یک سوال سریع داشتم که در آن من می خواهم بپرسم آیا شما اهمیتی نمی دهید.
من کنجکاو بودم که بدانم چطور خودت را متمرکز می کنی و افکار خود را قبل از نوشتن روشن می کنی.

من فکر میکنم افکار من را از بین ببرم.

من واقعا از نوشتن لذت می برم، اما فقط به نظر می رسد که اولین 10 تا 15 دقیقه معمولا از دست رفتن فقط تلاش برای فهمیدن اینکه چگونه شروع شود. هر ایده یا راهنمایی؟
با تشکر!
Kandis
جمعه 17 آذر 1396 01:32 ق.ظ
Now I am ready to do my breakfast, after having my breakfast coming over again to read more news.
denniswosaypfnqm.wordpress.com
جمعه 13 مرداد 1396 09:42 ب.ظ
Heya i am for the first time here. I found this board and I find It
truly useful & it helped me out much. I hope to give something back and help others
like you helped me.
What makes you grow taller during puberty?
جمعه 13 مرداد 1396 07:04 ب.ظ
Hi would you mind letting me know which hosting company you're
utilizing? I've loaded your blog in 3 completely different
browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you recommend a good hosting provider at a reasonable price?
Thank you, I appreciate it!
unevenoverview285.snack.ws
شنبه 7 مرداد 1396 08:42 ق.ظ
It's an awesome piece of writing for all the internet people; they will get benefit from it I am sure.
Maurine
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:43 ب.ظ
You could certainly see your enthusiasm in the work you write.
The sector hopes for more passionate writers such as you who
are not afraid to say how they believe. Always follow your heart.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


چاکرا چیست؟ دوشنبه 23 خرداد 1390
وظایف چاکرا دوشنبه 23 خرداد 1390
چاکرا - wikipedia دوشنبه 23 خرداد 1390
گردش انرژی دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 4 دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 3 دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 2 دوشنبه 23 خرداد 1390
ری کی 1 دوشنبه 23 خرداد 1390
مقدمه ای بر چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
درک چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
مبحث شناخت علائم رمزی چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی 4 دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی 3 دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی2 دوشنبه 23 خرداد 1390
تائوی سلامتی 1 دوشنبه 23 خرداد 1390
تکامل خود به خود دوشنبه 23 خرداد 1390
کشف نقطه تکامل - ری کی دوشنبه 23 خرداد 1390
بیدار کردن چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
مقدمه ای برای پرانا دوشنبه 23 خرداد 1390
سیستم انرژی پرانیکی وبدنهای لطیف (هاله تابان) دوشنبه 23 خرداد 1390
تمرینات تائو دوشنبه 23 خرداد 1390
تکامل از طریق چاکرا ها دوشنبه 23 خرداد 1390
مراکز انرژی بدن انسان "چاکرا" و تشریح چاکرا های هفت گانه دوشنبه 23 خرداد 1390
انواع چاکراهای رایج (popular chakra model ) دوشنبه 23 خرداد 1390
هفت چاکرای اصلی دوشنبه 23 خرداد 1390
راههای قدرت بخشیدن به چاکراها دوشنبه 23 خرداد 1390
تست چاکرا دوشنبه 23 خرداد 1390
لیست آخرین پستها